Christinelystskolen

Kalender SFO - FritidsLyst

Visning:
Forrige Næste
Uge 2
tirsdag, 10-01-2017
14:00-16:00 Teammøde Huset DB, EM, EO, IW, MK, SN, SZM
Uge 3
mandag, 16-01-2017
14:15-17:15 skole-hjem samtaler i i.d I.D
Uge 4
tirsdag, 24-01-2017
15:00-16:30 Teammøde Huset DB, EM, EO, IW, MK, SN, SZM
17:00-19:00 Indskolingsmøde TO, SS, SJ, LN, LL, LB, IG, HC, GS, GK, CT, BH, BA, AØ, AJ
torsdag, 26-01-2017
19:00-21:00 Møde skolebestyrelsen 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 10A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C, 10D, 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C, I.A, I.B, I.C, I.D, I.E, INTERNATIO DL, SS
Uge 5
mandag, 30-01-2017
14:15-17:35 Skole-hjem samtaler i i.d I.D GK, RD
Uge 8
tirsdag, 21-02-2017
14:15-16:00 Teammøde Huset DB, EM, EO, IW, MK, SN, SZM
onsdag, 22-02-2017
- Åbent hus 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 10A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C, 10D, 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C, I.A, I.B, I.C, I.D, I.E, INTERNATIO
fredag, 24-02-2017
08:00-14:00 Fastelavn og skakdag mellemtrinnet 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C
Uge 9
torsdag, 02-03-2017
19:00-21:00 Møde skolebestyrelsen 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 10A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C, 10D, 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C, I.A, I.B, I.C, I.D, I.E, INTERNATIO DL, SS
Uge 10
tirsdag, 07-03-2017
14:15-16:00 Teammøde Huset DB, EM, EO, IW, MK, SN, SZM
Uge 11
tirsdag, 14-03-2017
15:00-17:00 Behovssamtaler mellemtrin 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C
17:00-19:00 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, HC, IG, LB, LL, LN, SJ, SS, TO
Uge 12
onsdag, 22-03-2017
- Skolekoncert mellemtrinnet 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C
torsdag, 23-03-2017
- Åbent hus 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 10A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C, 10D, 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C, I.A, I.B, I.C, I.D, I.E, INTERNATIO
Uge 13
tirsdag, 28-03-2017
08:15-11:30 Skolen i biografen 3.-4. klasse 3-4A, 3-4B, 3-4C
14:10-15:30 danskmøde indskoling AJ, AØ, GK, GS, LL, LN, RD, SS
onsdag, 29-03-2017
08:15-11:45 Indskolingsundersøgelse KUN INVITEREDE !! I.B, I.A, I.C, I.D, I.E
09:00-12:15 Besøg fra Ramme og Klinkby, kommende 7. klasse 5-6A, 5-6B, 5-6C DD, KØ, TC
torsdag, 30-03-2017
19:00-21:00 Møde skolebestyrelsen 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 10A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C, 10D, 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C, I.A, I.B, I.C, I.D, I.E, INTERNATIO DL, SS
Uge 14
mandag, 03-04-2017
08:15-13:15 Indskolingsundersøgelse KUN INVITEREDE !! I.B, I.A, I.C, I.D, I.E
tirsdag, 04-04-2017
08:15-13:15 Indskolingsundersøgelse KUN INVITEREDE !! I.B, I.A, I.C, I.D, I.E
14:00-15:00 Teammøde Huset DB, EM, EO, IW, MK, SN, SZM
onsdag, 05-04-2017
08:15-09:00 Indskolingsundersøgelse KUN INVITEREDE !! I.B, I.A, I.C, I.D, I.E
fredag, 07-04-2017
10:00-12:00 Skole-kirkeprojekt mellemtrinnet 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C AB, DD, IK, KØ, TC, 1AM
Uge 17
tirsdag, 25-04-2017
14:15-16:00 Teammøde Huset DB, EM, EO, IW, MK, SZM, SN
17:00-19:00 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, HC, IG, LB, LL, LN, SJ, SS, TO, RD
onsdag, 26-04-2017
09:00-12:15 Besøg fra Ramme og Klinkby, kommende 7. klasse 5-6A, 5-6B, 5-6C DD, KØ, TC
Uge 20
mandag, 15-05-2017
08:00-15:00 7. årgang Blå Mandag 8A, 8B, 8C, 8D CHJ, DB, DD, DL, GMK, HB, JK, JV, KKR, KO, LSS, MB, MM, NK, PL, PS, SH, TL, 2LA
tirsdag, 16-05-2017
17:00-19:00 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, HC, IG, LB, LL, LN, RD, SJ, SS, TO
torsdag, 18-05-2017
08:30-12:30 Idrætsdag på Lomborg Idrætsefterskole 5.-6. klasse 5-6A, 5-6B, 5-6C BL, DD, MG
Uge 21
tirsdag, 23-05-2017
08:00-12:30 Landbrugsbesøg 3.-4. klasse 3-4A, 3-4B, 3-4C AB, CHJ, IK, UG
14:15-16:00 Teammøde Huset DB, EM, EO, IW, MK, SN, SZM
Uge 22
torsdag, 01-06-2017
08:00-15:00 Strandrensning 5.-6. klasse 5-6A, 5-6B, 5-6C CH, DD, KO
08:00-17:00 Legolandtur 3.-4. klasse 3-4A, 3-4B, 3-4C AB, CHJ, MG
Uge 24
onsdag, 14-06-2017
16:30-20:30 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, HC, IG, LB, LL, LN, RD, SJ, SS, TO
Uge 25
mandag, 19-06-2017
09:00-12:15 Besøg fra Ramme og Klinkby, kommende 7. klasse 5-6A, 5-6B, 5-6C DD, KØ, TC
torsdag, 22-06-2017
08:00-15:00 Trivselsdag for hele skolen 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C
Uge 34
tirsdag, 22-08-2017
16:30-18:30 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, IG, IW, LB, LL, LN, RD, SJ, SS, TO
torsdag, 24-08-2017
19:00-21:00 Forældremøde 7.-9. årgang 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 10A, 9B, 9C
fredag, 25-08-2017
08:00-14:00 Social dag/udflugt klassevis mellemtrinnet 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C AB, AM, AST, IK, JHE, KØ, LW, TC, JHA
Uge 36
onsdag, 06-09-2017
19:00-21:00 Forældremøde mellemtrin 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C AB, AM, BL, CH, IK, JHA, JHE, KO, KØ, LW, MB, MG, TC, TJ, UG, AST, 2LA, 1IG
torsdag, 07-09-2017
08:00-15:00 Basketstævne 3.-4. klasse 3-4A, 3-4B, 3-4C
Uge 38
tirsdag, 19-09-2017
16:30-18:30 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, IG, IW, LB, LL, LN, RD, SJ, SS, TO
Uge 39
tirsdag, 26-09-2017
08:00-14:00 Kordag 3.-4. klasse Nr. Nissum 3I, 4I, 3II, 4II AM, IK, LW, TC
Uge 40
tirsdag, 03-10-2017
14:00-16:40 Tilmelding skole-hjemsamtaler for TVs kontakthold
14:00-17:00 Tilmelding skole-hjemsamtaler for TVs kontakthold
Uge 41
tirsdag, 10-10-2017
14:00-16:40 Tilmelding skole-hjemsamtaler for TVs kontakthold
fredag, 13-10-2017
08:00-14:00 Motionsdag mellemtrinnet 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C
Uge 44
mandag, 30-10-2017
10:00-11:20 Teaterforestilling på Lemtorpskolen - Afgang med bus kl. 10.00 5-6A, 5-6B, 5-6C
tirsdag, 31-10-2017
16:30-18:30 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, IG, IW, LB, LL, LN, RD, SJ, SS, TO
torsdag, 02-11-2017
08:00-13:00 Spil Dansk-dag 5.-6. klasse (3 musikhold) 5-6A, 5-6B, 5-6C
Uge 46
torsdag, 16-11-2017
08:00-13:00 Teaching Lab Jubilæum 4I, 4II, 5-6A, 5-6B, 5-6C
Uge 48
tirsdag, 28-11-2017
16:30-18:30 Indskolingsmøde AJ, AØ, BA, BH, CT, GK, GS, IG, IW, LB, LL, LN, RD, SJ, SS, TO
torsdag, 30-11-2017
10:00-14:00 Juleklip i klasserne - mellemtrinnet 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C
fredag, 01-12-2017
08:00-14:00 Juleværksteder mellemtrinnet (+ bedsteforældre) 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C
Uge 51
onsdag, 20-12-2017
08:00-14:00 Juleafslutning mellemtrin 3-4A, 3-4B, 3-4C, 5-6A, 5-6B, 5-6C